top of page

İKLİMLENDİRME KABİNLERİ

İklimlendirme Kabini, tüm araştırma ve kontrol laboratuvarlarında, kontrollü nem koşullarında  sıcaklık ölçümlerini, her türlü donma/çözünme ve hızlandırılmış kür testlerini yapmak üzere dizayn edilmiştir.

Beton Kürü (EN 12390-2), Çimento numuneleri (EN 196-1), Agregaların Donma-Çözünme (EN 1367-1)  ve Betonun Donma-Çözünme davranışlarını analiz etmek için kullanılmaktadır.İç hazne Paslanmaz Çelikten ve Dış gövde yüksek nem değerinden etkilenmeyecek şekilde, uzun yıllar boyu kullanıma uygun olarak, toz boyalı çelikten imal edilmiştir. Rafların boyu ayarlanabilmekte ve gerekirse çıkartılabilmektedir. Nem önleyici cam kapak ile korunan güçlü lambalar, numunelere gün ışığı sağlar.Temperli cam kapılar sayesinde, ayarlanan sıcaklık ve nem değerlerini bozulmadan, numuneler kullanıcı tarafından gözlenebilmektedir.

Cihazın yalıtımını sağlamak için iç hazne ile dış duvar arasına yüksek yoğunluklu poliüretan enjekte edilmiştir. Nem, bir nem jeneratörü ile sağlanmakta ve iç hazne içerisindeki nem sensöründen okunmaktadır. Bu sayede hassas okumalar alınabilmekte ve değerler kontrol edilebilmektedir. Sıcaklık PID sistem ile kontrol edilmektedir. Nem ve soğutma sistemleri orantılı olarak kontrol edilmektedir. Isı emniyeti bir emniyet termostatı ile sağlanmaktadır.

Cihaz 128x64 piksel Dokunmatik LCD Ekrandan çalıştırılıp, kontrol edilmektedir. Güçlü Hava sirkülasyonu, düşük sıcaklıklarda bilen kararlı sıcaklık ve nem dağılımı sağlamaktadır. Bu ayrıca kapı açılıp kapandıkan sonra sıcaklığın ve nemin kısa sürede eski haline gelebilmesini sağlamaktadır. Gelişmiş mikroişlemcili kontrol sistemi ile donatılmıştır.  Cihazda on adet program hafızası bulunmaktadır. Opsiyonel olarak sunulan RS 232 bağlantısı ile bir bilgisayara bağlanabilmektedir.

Ayrıca Cihazda kullanılan soğutucu gaz ve yalıtım malzemesi çevre dostudur ve CFC içermez.

bottom of page