m

Kiosk Üretimi

Kiosk Üretimi

Gerek endüstriyel gerekse sosyal kullanım amaçlı insanlarin digital ihtiyaçlarına cevap vermek için kullanılan metal kasalardır. Kiosk sistemi anlam olarak Türkiye de büfe anlamı taşımaktadır.

Kiosklar çok amaçlı olarak tasarlanabilmektedir. En sık karşılaşılan kiosk sistemi ödeme kiosklarıdır. Bu kiosklarda güvenlik ve ergonomi en önemli unsurlardır. Güvenliği artırmak için çok nokta kilit sistemleri geliştirilmiştir.,

Aynı zamanda teknik servis kolaylığı da iyi düşünülmelidir. Çünkü bu sistemler birbirinde uzak noktalarda çalışmaktadır. Kioskun içinde kullanılan bütün parçalara rahatça ulaşılıp gerekirse saniyeler içinde yenisi ile değiştirilebilmelidir.

 

Kiosk kullanıcıları özellikle küçük kuruluşlardır. Bakkal , kafe gibi yerlerdir. Dolayısıyle bu sistemlerin nakliyesi ve yerinde hareketi de iyi düşünülmelidir. Bu durum için özel teker sistem geliştirilmiştir.

Kiosk kullanıcıyıda yönlendirebilmesi lazımdır. Bunun için ekran sistemleri veya dokunmatik monitörler kullanılmaktadır. Bu kısımlar bilgi ve reklam amaçlı kullanılabilmektedir.

Kiosk kullanım amacına göre pinped , cardreader veya kredi kartı gibi dışarıdan veri girişi olabilecek cihazlarda kullanılmaktadır. Bu cihazlar için kiosk yerler tasarlanıp gerekli güvenlik önlemi alınmalıdır. Eger içinde kağıt para ve bozuk para kullanılıyorsa özel bir kasa yapılmalıdır. Burasınında güvenliği ayrı olarak tasarlanmalıdır.

Fabrikadan

Kaliteli ve uzman kadro ile hazırlanan sizin için metal'den tasarlanmış projeler..

×

Powered by WhatsApp Chat

× Whatsapp