info@delphipano.com +90 216 540 2953
kabin imalatı
September 13, 2019 - Tarafından Yönetici

Cnc Abkant Büküm Nedir?

Her şeyden önce, sac metal fabrikasyonu, bacalar, demir variller, petrol tankları, havalandırma boruları, dirsek, çatı parçaları, huni benzeri biçimde yaşamımızdaki yaygın ürünlere sac metalden meydana getirilen sac işleme işlemini ifade eder. şekilli ürün vb. Bu (sac metal fabrikasyon) esas olarak kesme, bükme, şekillendirme, kaynaklama, perçinleme ve diğer işlemler ile yapılır. Metal şekil verme parçalarının belirli şekil, boyut ve performansla üretim teknolojisi, geleneksel yada özel metal damgalama gücü kullanılarak elde edilir. Metal sac işlemi sırasında doğrudan deformasyon kuvvetine maruz kalan ve bozulma olmuş sac metal yapmak için ekipman. Sac, kalıp ve ekipman metal presleme işleminin üç ögesidir. Metal damgalama işlemi, yukarıdan sac işleme konusunda bir oldukça işlemden bir tek bir tanesidir. Bunlar arasındaki ilişkide yer alırlar. Sac metal imalatı ile metal damgalama arasındaki ilişkiyi idrak etmek, çalışanların işlem sürecinde daha az yanlış yapmasına yardımcı olur. Bununla birlikte, operasyonda beceri seviyelerini geliştirmek için. Sac metal fabrikasyon sanayisine yeni katılan ortaklar için, sac metal imalat ve metal damgalama arasındaki farkı ayırt etmeliyiz, böylece gelecek iş daha yararlı olabilir.Türleri


Bir fren, kuvvet veya tonaj ve çalışma uzunluğu gibi temel parametrelerle tanımlanabilir. Ek parametreler arasında strok uzunluğu, çerçeve dikmeleri veya yan muhafazalar arasındaki mesafe, arka dayama mesafesi ve çalışma yüksekliği bulunur. Üst kiriş genellikle 1 ila 15 mm / s arasında değişen bir hızda çalışır. 
Kuvvet uygulama yoluyla tarif edildiği gibi birkaç tip fren vardır: mekanik, pnömatik, hidrolik ve servo-elektrik.
Mekanik bir baskıda, elektrik motorlu bir volana enerji eklenir. Bir debriyaj, koçu dikey olarak hareket ettiren bir krank mekanizmasına güç vermek için volana geçer. Doğruluk ve hız, mekanik presin iki avantajıdır.
Hidrolik presler, üst kirişi hareket ettiren C-çerçeveleri üzerinde iki senkronize hidrolik silindir vasıtasıyla çalışır. Servo-elektrikli frenler, ram miline tonaj uygulamak için bir vidalı mil veya kayış tahriki tahrik etmek için bir servo motor kullanır.
Pnömatik presler, koç üzerinde tonaj geliştirmek için hava basıncını kullanır.
1950'lere kadar dünya freninde mekanik frenler hakimdi. Daha iyi hidrolik ve bilgisayar kontrollerinin ortaya çıkması, hidrolik makinelerin en popüler olmasına neden oldu.
Pnömatik ve servo-elektrikli makineler tipik olarak düşük tonajlı uygulamalarda kullanılır. Hidrolik frenler doğru yüksek kaliteli ürünler üretir, güvenilirdir, az enerji kullanır ve daha güvenlidir, çünkü volan tahrikli preslerin aksine, koçun hareketi bir güvenlik cihazına yanıt olarak herhangi bir zamanda kolayca durdurulabilir, örn. bir ışık perdesi veya başka bir varlık algılama cihazı.
Son gelişmeler esas olarak kontrolde ve arka dayama denilen bir cihazda. Arka dayama, bir metal parçasını doğru bir şekilde konumlandırmak için kullanılabilen bir cihazdır, böylece fren virajı doğru yere koyar. Ayrıca, arka dayama tekrar tekrar karmaşık parçalar yapmak için kıvrımlar arasında hareket edecek şekilde programlanabilir. Erken frenler, virajın kıvrılma açısını belirlemek için alete dayanıyordu. Sağdaki animasyon, malzemenin kenarından veya önceki virajdan kalıbın merkezine kadar olan mesafeyi ayarlayarak arka dayamanın çalışmasını gösterir.
Abkant presler genellikle çok eksenli bilgisayar kontrollü geri göstergeleri içerir. Optik sensörler, operatörlerin bükme işlemi sırasında ayarlama yapmalarını sağlar. Bu sensörler, proses parametrelerini ayarlayan makine kontrollerine büküm çevrimindeki bükülme açısı hakkında gerçek zamanlı veriler gönderir. 
Kalıplar


Pres frenleri, doğru kalıp tasarımı ile birçok farklı şekillendirme işi için kullanılabilir. Kalıp türleri şunları içerir: 
V-Kalıp  en yaygın kalıp türü. Alt kalıplar, çeşitli malzemeleri ve bükülme açılarını işlemek için farklı boyutlu kalıp açıklıklarıyla yapılabilir.


Döner bükme kalıpları - ekseni boyunca 88 derecelik V-çentikli silindirik bir şekil, zımbanın "eyerine" oturtulur. Kalıp, külbütör tabakanın büküldüğü bir örsdür.


90 derece kalıp  büyük ölçüde dip işlemleri için kullanılır. Kalıp açıklığı boyutu malzeme kalınlığına bağlıdır.


Akut açı (hava bükme) kalıpları - hava bükmede kullanılır, bunlar aslında zımbanın ramını ayarlayarak zımbanın kalıba ne kadar derin gireceğini değiştirerek akut, 90 derece ve geniş açılar üretmek için kullanılabilir.


Gooseneck (dönüş flanşlama) kalıp  Zımba, önceden oluşturulmuş flanşların temizlenmesine izin vermek için tasarlanmıştır


Ofset kalıp  bir Z şekli üretmek için bir strokta iki açıyı büken bir kombinasyon zımbası ve kalıp seti.


Hemming kalıp - iki aşamalı kalıplar, keskin açılı bir kalıbı düzleştirme aracıyla birleştirir.


Dikiş kalıpları  Levhalarda ve tüplerde dikiş üretmek için kalıp yapmanın birkaç yolu vardır.


Yarıçap kalıp - Yuvarlatılmış bir zımba ile yarıçaplı bir viraj üretilebilir. Alt kalıp bir V-kalıp olabilir veya kalıbın alt kısmını oluşturmak için bir yaylı ped veya kauçuk bir ped içerebilir.


Boncuk kalıpları - Bir boncuk veya "durdurulmuş kaburga", ortaya çıkan parçayı sertleştiren bir özellik olabilir. Yumruk, boncuğun her iki tarafında düz omuzlu yuvarlak bir başlığa sahiptir. Alt kalıp zımbanın tersidir.


Kıvrılma kalıp  Kalıp, sayfada kıvrılmış veya kıvrılmış bir kenar oluşturur.


Boru ve boru oluşturan kalıplar - ilk işlem parçanın yuvarlanması için tabakanın kenarlarını büker. Daha sonra kıvırma kalıbına benzer bir kalıp borunun oluşmasına neden olur. Bir mandrel üzerinde daha büyük tüpler oluşur.


Dört-yollu kalıp blokları  Tek bir kalıp bloğunda, küçük işlerin geçişini kolaylaştırmak için dört tarafın her birine V işlenmiş olabilir.


Kanal oluşturan kalıplar - Levhanın altında iki açı oluşturmak için bir kalıba bir zımba basılabilir ve açısal bir kanal oluşturulabilir.


U-büküm kalıp  Kanal oluşturmaya benzer, ancak yuvarlak tabanlı. Geri yaylanma bir sorun olabilir ve buna karşı koymak için bir araç sağlanması gerekebilir.


Kutu oluşturma kalıpları - Bir kutu, her iki tarafta basit açılı kıvrımlarla oluşturulabilirken, dikdörtgen bir kutunun farklı yan uzunlukları, zımba bölümler halinde yapıla

Paslanmaz İmalatı, jeneratör kabin imalatı ve konteyner imalatı, sac pano imalatı, Modüler Sistem Panolar, Cihaz Kutuları ve İklimlendirme Kabin İmalatı